Slide background
Slide background

Nasza biżuteria ma bogatą symbolikę

Pochylona litera "I" w logo Coriss jest symbolem rany powstałej z przebitego boku Jezusa Chrystusa.

03 ikona_krzyz sercanski.png

Krzyżyk sercański

Krzyżyk sercański pomaga zrozumieć znaczenie śmierci Jezusa. Widoczne na nim puste serce o nieregularnym kształcie podpowiada nam, że chociaż nie jesteśmy idealni, a często słabi i grzeszni to nie jesteśmy sami na drodze życia. Jest z nami Jezus, który zabiera na swój krzyż wszystkie nasze słabości. I On obdarza Miłością, która pozwala kochać siebie i drugiego człowieka. 

01 ikona_serce coriss.png

Serce Coriss

Serce na całym świecie jest rozpoznawane jako symbol miłości. Na zawieszce Coriss w kształcie serca znajduje się jednak szczegół, który odróżnia go od innych serduszek. Jest na nim szrama symbolizująca ranę, która powstała podczas przebicia włócznią boku Jezusa wiszącego na krzyżu. To serce mówi nam więc o największej Miłości, która sięga aż po śmierć na krzyżu. 

04 ikona_krzyz z rana.png

Krzyżyk z raną

Krzyż jest symbolem zbawienia. Jezus oddał na nim życie za nasze grzechy. Szrama na krzyżyku symbolizuje ranę, którą żołnierz zadał Jezusowi: "Jeden z żołnierzy włócznią otworzył bok Jego, a natychmiast wypłynęła krew i woda" (J 19,34). Krzyż z raną przypomina więc, skąd pochodzi prawdziwe źródło Miłości. 

02 ikona_aniolek.png

Aniołek Coriss

Ta zawieszka może przypominać o Aniele Stróżu. Słowo "anioł" pochodzi z języka greckiego i oznacza posłańca. Anioł jest posłany przez Boga, aby wypełnić jakąś misję. Wierzymy, że Bóg wyznacza Aniołom Stróżom zadanie opieki nad nami. Aniołek Coriss trzyma w rękach serce ze szramą, które symbolizuje przebite włócznią serce Jezusa. W ten sposób mówi nam o Miłości, którą obdarza nas Jezus. 

05 ikona_przebite serduszko.png

Przebite serduszko

Serce to symbol miłości, czułości, wdzięczności czy poświęcenia. To znak, który wyraża więcej niż tysiąc słów. Nasze serduszko mówi o kilku wymiarach miłości. Można nim na przykład powiedzieć o naszym uczuciu czy wdzięczności wobec obdarowanej osoby. Natomiast szrama na sercu przypomina o Miłości Jezusa do nas, który pozwolił sobie na krzyżu przebić serce. 

Kupując wspierasz budowę studni w Czadzie

Jak możesz pomóc?

  • coriss_like.pngPolub nas na Facebooku i Instagramie
  • coriss_bag.pngKup na Coriss.pl. Zysk przeznaczamy na pomoc potrzebującym
  • coriss_recycle.pngPrzekaż niepotrzebną biżuterię
  • coriss_water.pngZostań fundatorem studni

Na urodziny

na rocznicę

dla niego

dla żony