Budujemy studnie w Czadzie, bo…

To właśnie tam potrzebna jest pomoc. Informacja o tym, że misjonarze z Afryki chcą budować studnie głębinowe zbiegła się w czasie z zakończeniem projektu budowy domów dla ofiar tajfunu w Opol na Filipinach. To właśnie tam kierowane były zyski ze zbiórki srebrnej i złotej biżuterii oraz sprzedaży krzyżyków sercańskich. Od 2016 roku ten strumień pomocy płynie w stronę Czadu. 

Czad należy do najgorętszych i najbiedniejszych krajów świata. Budowa studni głębinowej, której koszt wynosi 3000 euro (około 13 500 złotych) jest absolutnie poza zasięgiem finansowym mieszkańców wiosek, w których zamieszkuje przeciętnie od 200 do 400 osób. Misjonarze wymagają od miejscowej ludności jedynie 10% wkładu własnego oraz późniejszych drobnych składek na fundusz remontowy. 

Można zadać sobie pytanie, co piją ludzie w Afryce, jeśli nie mają dostępu do studni czy kanalizacji. Odpowiedź brzmi: cokolwiek! Korzystają z każdego cieku wodnego, takiego jak stawy czy rzeki albo kopią ręcznie kilkumetrowe studnie. Woda czerpana stamtąd wygląda jak kawa z mlekiem. Co gorsze, jest też pełna bakterii. Z tych samych wodopojów korzystają ludzie i zwierzęta. Widok afrykańskiego dziecka z opuchniętym brzuchem nie zawsze oznacza niedożywienie czy chorobę głodową - bardzo często taki stan powodują bakterie pochodzące z bardzo zanieczyszczonej wody. 

Zyski osiągnięte dzięki sprzedaży biżuterii Coriss przekazujemy misjonarzom w Czadzie na finansowanie kolejnych odwiertów pod studnie głębinowe. Ponosimy jednocześnie koszty związane z produkcją biżuterii Coriss w Polsce: zakupem komponentów, kruszców, pensjami pracowników i reklamą.

Studnia Coriss

Oto studnia Coriss wybudowana w pustynnym Czadzie. Jest ona owocem Waszego zaangażowania w działalność Coriss. Powstała dzięki środkom przekazanym poprzez zakup biżuterii.  

Radość tych ludzi utwierdza nas w przekonaniu, że razem robimy dobro i daje siłę do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że razem wybudujemy jeszcze dziesiątki takich studni i uszczęśliwimy tysiące ludzi, którzy nie mają dostępu do czystej wody pitnej. 

Każdy zakup w Coriss przyczynia się do powstania kolejnych studni i jest realną pomocą dla mieszkańców pustynnego Czadu. 

Zapraszamy Cię do społeczności, która wybudowała już 194 studnie w pustynnym Czadzie (stan na grudzień 2021) i pomogła dzięki temu wielu tysiącom ludzi w największej potrzebie.

Pomagać można na tak wiele sposobów!

Zapisz się do naszego newslettera, polub nasze kanały na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu budujesz z nami rodzinę Coriss i masz realny wpływ na zwiększenie naszych zasięgów.

Podaruj sobie lub bliskiej Ci osobie coś z asortymentu Coriss.pl – zysk ze sprzedaży przeznaczamy na budowę kolejnych ujęć wody w pustynnym Czadzie.

W ramach pomocy przekaż nam starą, zniszczoną, niepotrzebną srebrną lub złotą biżuterię. Przetopimy ją na kolejne krzyżyki.

Adres do wysyłki starej biżuterii:

Coriss.pl
ul. Radzyńska 3a/211
20-850 Lublin

Wspieraj nas w realizacji różnych celów misyjnych.

Dowiedz się gdzie pracują nasi misjonarze i jak można im pomóc.

www.misjesercanow.pl
www.zbieramto.pl
www.dobremonety.pl

Zostań fundatorem studni. Wybudowanie jednej studni głębinowej to koszt rzędu
13 500 zł.

Skontaktuj się z nami celem uzyskania szczegółowych informacji.

shop@coriss.pl
+ 48 504 090 168