Otrzymaj srebrny Szkaplerz Karmelitański w prezencie!

Do każdych zakupów powyżej 250 zł otrzymacie w prezencie srebrny medalik Szkaplerz Karmelitański o wartości 59 zł!


Znacie historię Szkaplerza? 

Historia szkaplerza jako znaku Maryi i nabożeństwa z nim związanego wzięła swój początek z aktu zawierzenia karmelitów Matce Bożej. Odpowiedzią na liczne prośby zakonników i usilne modlitwy do Maryi było Jej Objawienie. W nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. ówczesny generał Zakonu Karmelitów, św. Szymon Stock, ujrzał Matkę Bożą w otoczeniu aniołów, która wskazując na jego szkaplerz powiedziała: 

"To będzie przywilejem dla Ciebie i wszystkich karmelitów. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego. Oto znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązana."

W następnym wieku Maryja objawiła się papieżowi Janowi XXII obiecując, że zmarłych członków zakonu i bractwa noszących szkaplerz i spełniających pewne warunki wybawiać będzie z czyśćca w pierwszą sobotę po ich śmierci. Określiła wówczas Karmel, jako "Mój Zakon".


Szkaplerz Karmelitański nosił także od dziecka Jan Paweł II. Mówił: "Noście zawsze Szkaplerz święty. Ja zawsze go noszę i wiele z tego nabożeństwa doznałem pożytku. Pozostałem mu wierny i stał się on moją siłą!" 

Ze szkaplerzem związane jest nabożeństwo, którego serce stanowi oddanie się Chrystusowi na wzór Maryi przez poświęcenie się na Jej służbę, życie w zjednoczeniu z nią i naśladowanie Jej cnót.